Zasady przyjęć dotyczące pacjentów:

W związku z planowanym uruchomieniem gabinetu, mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów oraz personelu wprowadzamy następujące zasady przyjęć:

  1. Rejestracja tylko i wyłącznie telefoniczna. Nie będzie możliwości rejestracji osobistej.
  2. Pacjent przychodzi dokładnie na umówioną godzinę i czeka przed wejściem; zostanie poproszony do gabinetu przy zmianie pacjentów.
  3. Wchodzi tylko i wyłącznie pacjent; osoby towarzyszące pozostają przed budynkiem; z osobą niesamodzielną może wejść tylko i wyłącznie jej opiekun.
  4. W gabinecie obowiązkowo maseczka zakrywająca usta i nos – zarówno pacjent jak i jego opiekun; nie ma odstępstw – jeżeli ktoś nie może nosić maseczki musi skorzystać z innego gabinetu.
  5. Po wejściu do gabinetu pacjentowi będzie sprawdzona temperatura bezdotykowym termometrem.
  6. Następnie pacjent przechodzi na poczekalnię gdzie pozostawia wierzchnie ubranie typu kurtka, marynarka i dezynfekuje ręce, przygotowuje poprzednie wyniki badań do wglądu oraz zakłada rękawiczki jednorazowe.
  7. Dopiero tak przygotowany pacjent może wejść do gabinetu.
  8. Po zakończonym badaniu pacjent odbiera wynik, płaci wyliczoną gotówką a następnie udaje się do poczekalni gdzie zdejmuje rękawiczki i wrzuca je do kosza oraz ponownie dezynfekuje ręce.
  9. Informacji udziela tylko i wyłącznie osoba rejestrująca lub asystująca.